Zobacz te 12 ciekawostek o tym jak przejść szkolenie z bhp w prosty sposób - pierwsza pomoc

bhp warszawa

Jak wygląda przeprowadzanie audytu BHP

Przeprowadzanie audytu BHP jest jedną z wielu usług oferowanych przez firmę, która zajmuje się sprawami związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy. Głównym zadaniem audytu bezpieczeństwa jest sprawdzenie, czy w danej firmie są prz

Zobacz te 12 ciekawostek o tym jak przejść szkolenie z bhp w prosty sposób - pierwsza pomoc bhp warszawa
estrzegane odpowiednie przepisy regulujące zachowanie bezpieczeństwa i higieny pracy. Jedną ze sprawdzanych kwestii związanych z bezpieczeństwem są szkolenia BHP pracowników oraz okres ich ważności. Przeprowadzaniem audytu bezpieczeństwa zajmują się odpowiednio wykwalifikowani i wyszkoleni specjaliści pracujący w służbie BHP. Audyt BHP polega na sprawdzeniu warunków pracy panujących w danym zakładzie, firmie, przedsiębiorstwie lub instytucji. Ocenie podlegają wszelkie sprawy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy, która to ocena jest przeprowadzana przez zatrudnioną do tego celu zewnętrzną firmę. Po przeprowadzonym audycie bezpieczeństwa pracodawca otrzymuje szczegółowy raport dotyczący przeprowadzonej oceny wraz ze wskazówkami, co należałoby zmienić w firmie w kwestiach bezpieczeństwa i higieny pracy.


Karta wstępnego szkolenia BHP

Każdy pracownik zaczynający pracę w danym zakładzie lub firmie musi posiadać ukończone wstępne szkolenie BHP. Zadaniem wstępnego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest zapoznanie pracownika z ogólnymi zasadami zachowania bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wstępne szkolenie BHP jest podzielone na instruktaż ogólny oraz instruktaż stanowiskowy. Karta szkolenia wstępnego BHP stanowi dokument potwierdzający odbycie takiego szkolenia przez pracownika. Posiadanie takiej karty szkolenia wstępnego jest istotne, ponieważ w razie inspekcji stanowi dokument zaświadczający o posiadaniu ukończonego szkolenia, warto więc zadbać o to, żeby karta była odpowiednio przechowywana. Karta wstępnego szkolenia BHP powinna znajdować się w części B akt osobowych pracownika. Sam okres ważności karty trwa do 6 miesięcy w przypadku osób pracujących na stanowiskach kierowniczych, a dla pozostałych pracowników karta ma ważność 12 miesięcy. Warto także zadbać o to, by karta wstępnego szkolenia była odpowiednio podpisana przez wymagane osoby.


Oferta prowadzenia wstępnych szkoleń BHP

Każdy pracodawca powinien doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że przed zatrudnieniem każdego nowego pracownika, ten musi posiadać najpierw ukończone wstępne szkolenie BHP. Firma działająca w branży dotyczącej bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się prowadzeniem okresowych szkoleń BHP. Okresowe szkolenia BHP są obowiązkowe dla każdego pracownika, niezależnie od zajmowanego stanowiska, a prowadzeniem samych szkoleń zajmują się odpowiednio do tego wykwalifikowani specjaliści. Każde wstępne szkolenie BHP składa się z tak zwanego instruktażu ogólnego oraz z instruktażu stanowiskowego. Po ukończeniu wstępnego szkolenia BHP uczestnik otrzymuje specjalną kartę wstępnego szkolenia, która jest dokumentem poświadczającym posiadanie ukończonego szkolenia wstępnego przez pracownika. Firma BHP oferująca szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy, zarówno wstępne, jak i okresowe, zatrudnia specjalistów, którzy w sposób jasny i przejrzysty przekazują uczestnikom kursu wiedzę z zakresu BHP. Za przyjęcie pracownika bez wstępnego szkolenia BHP pracodawcy może grozić kara pieniężna.


Szkolenie przedmedyczne dla pracowników

Każdej firmie powinno zależeć na utrzymaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, w czym pomaga odpowiednia edukacja pracowników w zakresie BHP oraz w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Same szkolenia BHP są obowiązkowe dla wszystkich pracowników i pracodawców, jednak warto także skorzystać z oferty szkolenia przedmedycznego dla pracowników. Program takiego kursu przedmedycznego, przeznaczonego dla wszystkich pracowników, obejmuje rozpoznanie nagłego zatrzymania krążenia, naukę wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także obsługę defibrylatora. Ponadto uczestnicy takiego kursu są zapoznawani z wyposażeniem apteczki, sposobami opatrywania ran i tamowania krwotoków oraz ze sposobami postępowania w razie wypadku samochodowego. Innymi zagadnieniami poruszanymi podczas kursu są urazy kostno-szkieletowe, padaczka, cukrzyca, zawał serca oraz sposoby radzenia sobie z takimi problemami. Kurs pomocy przedmedycznej często jest połączeniem teorii z praktyką, ucząc zastosowania różnych metod niesienia pomocy w codziennym życiu.